Jesteś zainteresowany zakupem maszyny? Zadzwoń lub napisz:   +(48) 602-409-566    info@optipack.com.pl

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) - owijarki:

1. Na czym polega automatyczna sekcja rozciągu folii np. 250%?

Automatyczna sekcja rozciągu 250 % polega na tym, że folię rozciągamy na 250%, czyli z 1 metra robimy 3,5 metra bieżącego. Dzieję się tak, ponieważ dwa wałki są napędzane przez silnik z różną prędkością, dzięki temu jeden kręci się szybciej ,a drugi wolnej. Taki mechanizm gwarantuje regularny i płynny rozciąg folii.

2. Na czym polega mechaniczna sekcja rozciągu?

Mechaniczna sekcja rozciągu jest to hamulec , który spowalnia obroty jednego wałka. Dzięki temu siła, która powstaje pomiędzy wałkiem, a produktami na palecie powoduje rozciąg folii.

3. Jakiej folii używamy do pakowania maszynowego?

Do pakowania maszynowego używamy rolek o wadze minimum 16 kg , nawiniętych na większe tuby papierowe. Zazwyczaj są to mocniejsze folie od tych używanych do aplikacji ręcznej.

4. Jaki czas jest potrzebny do zapakowania jednej palety?

W zależności od wielkości i ciężaru produktów czas potrzebny do ich foliowania na palecie wynosi od 30 sekund do 2 minut. Zazwyczaj, czas ten jest krótszy niż w przypadku ręcznego owijania.

5. Mam bardzo lekki ładunek i nie mogę zagniatać kartonów lub przeciwnie ,mam bardzo ciężki ładunek i mam problem z jego stabilizacją. Czy owijarka poradzi sobie z problemem?

Tak, zarówno w jednym jak i w drugim przypadku owijarka bez problemu zapakuje produkty na palecie. W owijarkach z płynną regulacją docisku dostosujemy odpowiednią siłę naciągu folii do odpowiedniego produktu.

Przejdź do formularza kontaktowego